Silver Mist

Charakterystyka:
Lawenda Silver Mist przykuwa uwagę mocno srebrzystymi liśćmi, które są miękkie, grube i przyjemne w dotyku. Krzewinki dorastają do 40 cm wysokości. W czerwcu na roślinach pojawiają się liczne, intensywnie aromatyczne, jasnofioletowe kwiaty. Zebrane są one w gęste kłosowate kwiatostany zdobiące roślinę od czerwca do sierpnia. Idealnie współgrają z nietuzinkowym kolorem liści.

Uprawa:
Lawenda „Silver Mist” wymaga stanowiska słonecznego i suchego, bez zastoisk wody. Potrzebuje dobrze zdrenowanej, przepuszczalnej gleby, najlepiej z dużą zawartością wapnia. Lawendę ścina się po kwitnieniu. Prawidłowo dobrane nawożenie zapewni odpowiednie wybarwienie się rośliny, brak chorób oraz przezimowanie w dobrej kondycji. Lawenda ta jest rośliną zimozieloną. W donicy wymaga okrycia.

Zastosowanie:
Nadaje się do każdego typu nasadzeń ozdobnych. Pięknie prezentuje się wzdłuż ścieżek, murów, tarasów oraz na rabatach i skalnych ogródkach. Nie powinno zabraknąć jej w żadnym z ogrodów miłośników lawendy! Świetnie komponuje się z różami. Jej wysuszone kwiaty wykorzystuje się do kompozycji kwiatowych oraz w produkcji olejków eterycznych. Kwiaty zwabiają pszczoły i trzmiele, a także odstraszają mole.

Bukiety z suszonej lawendy

Cudowne bukiety z pięknie wybarwionej lawendy w kolorze ciemnoniebieskim. Kwiaty są selekcjonowane, najładniejsze zbierane są ręcznie i układane w bukiecie. Przyciągają uwagę swoją wyjątkową kolorystyką oraz niepowtarzalnymi elementami, które dodatkowo zdobią każdy bukiet. Są to koronki, wstążki, płótno oraz naturalne trawy które harmonizują ze sobą.

Cena zależy od wielkości bukietu i waha się od 10 zł do 48 zł.