Siesta

Charakterystyka:
Siesta jest odmianą lawendy wąskolistnej. Dorasta do około 40 cm. Staje w jednym rzędzie z odmianami Hidcote, Blue Scent i Beate jeśli chodzi o barwę kwiatów. W połowie czerwca na srebrzysto-zielonych krzewach lawendy wyraźnie zaczynają pojawiać się kwiatostany o pięknym, intensywnie fioletowym kolorze i bardzo przyjemnym, słodkim zapachu. Siesta podobnie jak inne odmiany jest niezwykle miododajna.

Uprawa:
Bardzo tolerancyjna jeśli chodzi o typ podłoża, na którym rośnie. Nie jest zbyt wymagająca co do gleby. Glebę ciężką, zbitą oraz gliniastą warto jednak rozluźnić piaskiem lub żwirem, aby ułatwić start młodym sadzonkom. Lubi stanowiska słoneczne i to właśnie na nich osiąga odpowiednią siłę wzrostu. Jest odmianą dość zwartą, dlatego wystarczy jej jedno cięcie w ciągu roku. Tniemy przekwitnięte kwiaty oraz 2-3 centymetrowe końcówki pędów. Zabieg można wykonywać wiosną oraz wczesną jesienią. Wytrzymuje mrozy powyżej 30 stopni Celsjusza, ale młode rośliny narażone na wysuszające zimowe wiatry warto okryć włókniną. Aby prawidłowo rosła i intensywnie kwitła wymaga dostarczania składników pokarmowych. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj nawozy organiczne ( kompost, obornik) jak i mineralne (azofoska, hydrocomplex).

Zastosowanie:
Można z niej tworzyć obwódki, wypełniać nią rabaty, a także tworzyć efekt lawendowego pola przed domem. Przyciąga wiele pożytecznych owadów do ogrodu oraz odstrasza szkodniki. Szczególnie pięknie prezentuje się sadzona po bokach długich ścieżek. Tworzy cudowne kompozycje z różami, trawami ozdobnymi oraz niskimi bylinami. Bardzo dobrze łączy się z odmianami lawendy o jasnofioletowych lub białych kwiatach.

Bukiety z suszonej lawendy

Cudowne bukiety z pięknie wybarwionej lawendy w kolorze ciemnoniebieskim. Kwiaty są selekcjonowane, najładniejsze zbierane są ręcznie i układane w bukiecie. Przyciągają uwagę swoją wyjątkową kolorystyką oraz niepowtarzalnymi elementami, które dodatkowo zdobią każdy bukiet. Są to koronki, wstążki, płótno oraz naturalne trawy które harmonizują ze sobą.

Cena zależy od wielkości bukietu i waha się od 10 zł do 48 zł.