Platinum Nico

Charakterystyka:
Platinum Nico (lawenda pośrednia) to niezwykła, przepiękna lawenda. Dorasta do około 80 cm wysokości i szerokości. Dobrze się krzewi, jest gęsta. Fioletowe kwiaty pojawiają się w lipcu, są zebrane w kłosowate kwiatostany. Krzewinki kwitną obficie przez całe lato, wydzielają przyjemny zapach i wabią liczne owady.

Uprawa:
Obfitemu kwitnieniu sprzyja ścinanie kwiatostanów po zakończeniu kwitnienia. Aby zachować zwarty i krzaczasty pokrój, charakterystyczny dla lawend należy je regularnie przycinać, minimum dwukrotnie w ciągu roku wiosną i jesienią. Pamiętajmy o tym, żeby boczne pędy skrócić nieco mocniej, natomiast środkowe zostawić trochę dłuższe zachowując kulisty kształt. Lawendy najlepiej czują się w suchych, dobrze przepuszczalnych glebach o wysokim pH 6,5-7,5. Warto również wybierać dla nich miejsca dobrze nasłonecznione. Choć nie są to rośliny wymagające ogromnego zaangażowania, warto wspomóc je nawozem o dużej zawartości potasu.
Oprócz wyjątkowych walorów estetycznych, Platinum Nico wyróżnia się bardzo wysoką mrozoodpornością i niebywałą tolerancją na choroby grzybowe oraz niekorzystne warunki uprawy. Lawenda ta niezmiennie zachowuje doskonały wygląd.

Zastosowanie:
Ta srebrzystolistna odmiana świetnie nadaje się do sadzenia zarówno w ogródkach ziołowych, ogrodach skalnych jak i donicach.

Bukiety z suszonej lawendy

Cudowne bukiety z pięknie wybarwionej lawendy w kolorze ciemnoniebieskim. Kwiaty są selekcjonowane, najładniejsze zbierane są ręcznie i układane w bukiecie. Przyciągają uwagę swoją wyjątkową kolorystyką oraz niepowtarzalnymi elementami, które dodatkowo zdobią każdy bukiet. Są to koronki, wstążki, płótno oraz naturalne trawy które harmonizują ze sobą.

Cena zależy od wielkości bukietu i waha się od 10 zł do 48 zł.