Munstead

Charakterystyk:
Munstead to jedna z najpopularniejszych odmian. Cechuje się relatywnie długim kwiatostanem. Jest kompaktowa oraz zwarta. Dorasta do około 60 cm wysokości. Posiada szaro-zielone liście o aromatycznym zapachu. Od końca maja na roślinach zaczynają pojawiać się fioletowe kwiatostany o długości 50-60 cm. Lawenda Munstead jako nieliczna z odmian nawet bez przycinania zachowuje ładny pokrój. Jednak także w tym przypadku cięcie jest zalecane, żeby jeszcze lepiej trzymała formę i intensywnie rosła.

Uprawa:
Sadzonki lawendy Munstead należy sadzić w rzędzie co 50 cm, wybierając stanowiska dobrze nasłonecznione. Gleba powinna być umiarkowanie żyzna bez zastoju wody. Odmiana rośnie dość intensywnie, tak więc zasilmy ją nawozem wieloskładnikowym dwa razy w sezonie zapewniając jej tym dostatek składników pokarmowych. Wytrzymuje mrozy przekraczające – 30 stopni Celsjusza. Warto jednak w surowe zimy, w okresach mroźnych przykryć rośliny włókniną, co zapewni im lepsze zimowanie.

Zastosowanie:
Odmiana bardzo dobrze nadaje do przydomowych ogrodów. Odporna na zanieczyszczenia – może być sadzona w centrum miast. Idealna do tworzenia szpalerów. Wykorzystywana w kuchni np. jako dodatek do ciastek lub syropu lawendowego. Przyciąga do ogrodu ogromną ilość pszczół i motyli.

Bukiety z suszonej lawendy

Cudowne bukiety z pięknie wybarwionej lawendy w kolorze ciemnoniebieskim. Kwiaty są selekcjonowane, najładniejsze zbierane są ręcznie i układane w bukiecie. Przyciągają uwagę swoją wyjątkową kolorystyką oraz niepowtarzalnymi elementami, które dodatkowo zdobią każdy bukiet. Są to koronki, wstążki, płótno oraz naturalne trawy które harmonizują ze sobą.

Cena zależy od wielkości bukietu i waha się od 10 zł do 48 zł.