Hidcote

Charakterystyka:
Niezwykle malownicza roślina o intensywnym kolorze i wyjątkowo mocnym, przyjemnym zapachu. To najbardziej popularna odmiana lawendy w Polsce. Ma słodko pachnące ciemnofioletowe kwiaty. Po ususzeniu zmienia kolor na piękny niebieski odcień. Hidcote jest niewielką lawendą, dorastającą do 50 cm. Posiada szare i szaro-zielone liście. Ma zwarty pokrój. Kwiaty są drobne, zebrane w grube kłosy, dorastające do 3-5 cm. Rośliny kwitną od czerwca do połowy lipca. W tym czasie wabią liczne owady zapylające: pszczoły, trzmiele, kolorowe motyle.

Uprawa:
Preferuje stanowiska suche i słoneczne. Oprócz okazjonalnego podlewania w okresach suszy zniesie trudne warunki i wymaga jednego cięcia w ciągu roku wiosną lub wczesną jesienią. Po przekwitnięciu należy ściąć kwiaty, wtedy lawenda może powtórzyć kwitnienie. Krzaki sadzimy w odstępach 50-60cm.

Zastosowanie:
Jest odmianą bardzo zwartą, dzięki czemu znakomicie nadaje do każdego typu nasadzeń ozdobnych. Pięknie prezentuje się wzdłuż ścieżek, murów, tarasów oraz na rabatach i skalnych ogródkach. Nie powinno zabraknąć jej w żadnym z ogrodów miłośników lawendy! Świetnie komponuje się z różami. Jej kwiaty, które po zasuszeniu stają się ciemnoniebieskie wykorzystuje się do kompozycji kwiatowych. Na naszej plantacji robimy z nich wianki i bukiety. Hidcote wykorzystywana jest również do produkcji olejków eterycznych.

Bukiety z suszonej lawendy

Cudowne bukiety z pięknie wybarwionej lawendy w kolorze ciemnoniebieskim. Kwiaty są selekcjonowane, najładniejsze zbierane są ręcznie i układane w bukiecie. Przyciągają uwagę swoją wyjątkową kolorystyką oraz niepowtarzalnymi elementami, które dodatkowo zdobią każdy bukiet. Są to koronki, wstążki, płótno oraz naturalne trawy które harmonizują ze sobą.

Cena zależy od wielkości bukietu i waha się od 10 zł do 48 zł.